Mixed media krok po kroku – poznaj podstawy techniki

0

Trendy w pracach handmade nie znają granic. Podobają Ci się projekty polegające na łączeniu technik, materiałów i różnych mediów artystycznych? Nie wiesz, jak zacząć? Dowiedz się, jakie materiały będą Ci potrzebne do mixed media i jak tworzyć krok po kroku spektakularne rękodzieło.

Czym jest mixed media?

Mixed media to prace stworzone przy wykorzystaniu różnych metod zdobienia i zastosowania kilku mediów artystycznych. Im więcej technik i materiałów użyjesz, tym ciekawszy projekt wykonasz. Możesz więc malować, stemplować, wycinać, mieszać różne style i dekoracje. Twoim ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia.

Jakie materiały będą Ci potrzebne do mixed media?

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z mixed media? Zobacz, co kupić na początek.

1. Gesso – primer zabezpiecza projekt i pozwala na odpowiednie rozprowadzanie kolejnych preparatów.

2. Pasty strukturalne - pozwalają uzyskać fakturę, na której będziesz tworzyć swoje dzieło. Są nietoksyczne i trwałe. Wybór odpowiedniego produktu zależeć będzie od tego, jaki efekt chcesz uzyskać.

3. Klej do mocowania dodatków – doskonale sprawdzi się produkt transparentny i trwały.

4. Szablony do wykonywania przestrzennych i płaskich dekoracji

5. Farby na bazie wody, które szybko schną

6. Preparaty dające efekt starości takie jak rdza czy patyna

7. Kulki 3D

8. Media szklące

9. Preparaty woskowe

10. Tusze

11. Stemple z uniwersalnymi motywami

12. Pędzle

13. Szpachelki

Jak wykonać projekt mixed media krok po kroku?

Wybierz przedmiot, który chcesz ozdobić. Możesz zdecydować się na podobrazie malarskie, które już jest wcześniej zagruntowane. Doskonale sprawdzi się także drewno lub gruba tektura. Dopasuj topper i kolorystykę pracy. Za pomocą szpachelki nadaj pracy pierwszą strukturę. Do tego wykorzystaj wybrany szablon i pasty. Nanieś kolory, mocno rozcieńczając wodą. Nadmiar farby usuń za pomocą mokrej chusteczki lub ręcznika papierowego. Po wysuszeniu przy użyciu stempla zrób tło, które wzbogaci dodatkowo Twoją pracę i wypełni luki. Tekturki z konkretnym motywem embossuj na gorąco. Wytnij także kilka papierowych elementów, które wykorzystasz w swojej kompozycji. Umieść wszystko na przedmiocie, który ozdabiasz. Dodatkowo możesz pracę uzupełnić o wstążki, wyciski z masy i napisy.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci technikę mixed media. W poszukiwaniu materiałów, akcesoriów i mediów artystycznych koniecznie zajrzyj do naszego sklepu internetowego. Przygotowaliśmy dla Ciebie bogaty wybór produktów, które z pewnością wykorzystasz przy tworzeniu prac handmade.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl