Jak ozdobić słoik techniką decoupage? Oto nasza inspiracja na wiosenny wazon!

0

Własnoręczne wykonywanie różnego rodzaju dekoracji to kreatywne zajęcie. W ostatnim czasie popularne stało się wykorzystywanie przedmiotów, które wydaje się, że mają tylko jedno zastosowanie. Doskonałym przykładem są słoiki, służące przechowywaniu przetworów. Zastanawiasz się, jak ozdobić słoik techniką decoupage? Czytaj dalej, a poznasz nasze inspirację na wiosenny wazon.

Na czym polega technika decoupage?

Decoupage to technika zdobienia, która polega na naklejaniu na dekorowanym przedmiocie warstw cienkiego papieru. Najczęściej wykorzystuje się w niej serwetki, kartki decoupage i ryżowe. Wystarczy wyciąć gotowy wzór, ułożyć z niego kompozycję i trwałe przymocować do danego podłoża. Ze względu na rodzaj wykorzystywanych materiałów, często ta technika określana jest metodą serwetkową. Decoupage można stosować na wielu przedmiotach i materiałach. Nie wymaga żadnego talentu artystycznego czy umiejętności manualnych.

Jak ozdobić słoik techniką decoupage?

Wazon to bardzo popularne rozwiązanie na wykorzystanie słoika. Zobacz, jak dzięki zastosowaniu prostych materiałów i techniki decoupage wykonać efektowne naczynie na wiosenne kwiaty.

Co jest niezbędne do wykonania wiosennego wazonu?

Do wykonania wiosennego wazonu najlepiej sprawdzą się duże słoiki. Mają one większy otwór i zdecydowanie łatwiej można je ozdobić. Jednak wybór kształtu i wielkości słoika tak naprawdę zależy od Ciebie. Ponadto będziesz jeszcze potrzebował:

– miseczki;

– środka do mycia naczyń;

– gąbki;

– białej farby podkładowej;

– farby akrylowej z zielonym kolorze;

– lakieru akrylowego;

– kleju do decoupage;

– serwetki z motylami lub kwiatami.

Jak wykonać wiosenny wazon techniką decoupage?

Przed przystąpieniem do pracy, dokładnie umyj wazon i osusz go. Pomaluj szklane naczynie dwukrotnie białą farbą podkładową. Dzięki temu kolejne warstwy materiałów nie będą się złuszczać. Po wyschnięciu bazy możesz przystąpić do nakładania farby akrylowej w zielonym kolorze za pomocą gąbki. Kiedy powierzchnia słoika wyschnie, przyklej wycięte z serwetki motyle lub kwiaty przy użyciu kleju do decoupage. Na koniec pokryj słoik lakierem.

Wiesz już, jak ozdobić słoik techniką decoupage i stworzyć wiosenny wazon. Jeśli szukasz materiałów, które niezbędne są do metody serwetkowej, zapoznaj się z naszym asortymentem. W ofercie dostępny jest bogaty wybór wysokiej jakości klejów i farb akrylowych w doskonałych cenach.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl